Ubytování - Jizerské hory - penziony

 

Romantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách

 
Romantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - pohled zvenkuRomantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - restaurace
Romantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - restauraceRomantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - pokojRomantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - koupelnaRomantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - saunaRomantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - hřištěRomantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - bazénRomantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách - pohled zvenku
 

Jizerské hory - tipy na výlet

 

Jižní stráně Jizerských hor jsou vyhlášeny jako místo s největší koncentrací rozhleden u nás. Jen namátkou - Tanvaldský Špičák přímo nad Albrechticemi, rozhledna Slovanka u Janova, rozhledna Královka nad Bedřichovem, Bramberk u Lučan nad Nisou, na protějším Studničním hřebeni rozhledna Černá Studnice či o něco dál nejkrásnější jizerská rozhledna Štěpánka.

Nejbližším velkým městem (cca 10 km) je Jablonec nad Nisou. Jablonec je sklářské město, takže určitě nevynechejte návštěvu Muzea skla a bižuterie a jeho pobočku Galerii Belveder nebo historickou mačkárnu Korálek. Krásný výhled na město je z rozhledny Petřín.

Dalším a ještě větším centrem je jen o deset kilometrů vzdálenější Liberec. Po procházce městem můžete vyjet lanovkou na dominantu Liberce Ještěd, navštívit zoologickou zahradu a botanickou zahradu. Za historií severních Čech se můžete vypravit do Severočeského muzea Liberec a historii výroby automobilů vám přiblíží Automuzeum Liberec.

Ale nejvíc výletů podniknete určitě do Jizerských hor. I zde Vás bude provázet sklářská tradice tohoto kraje - např. v Památníku sklářství na Kristiánově.

Na cestách do nitra hor nezapomeňte navštívit horskou osadu Jizerka. Leží uprostřed lesů a má skutečně neopakovatelné kouzlo. Za procházku stojí naučná stezka Jizerka a s historií Jizerky vás seznámí Muzeum Jizerských hor .

Budete-li chtít lépe poznat jizerskohorskou přírodu, doporučujeme projít si některé z jizerských naučných stezek - např. naučnou stezku Lesy Jizerských hor z Bedřichova do Ferdinandova, Protržená přehrada (připomínající největší živelnou pohromu Jizerských hor).

A do třetice za sklem se můžete vypravit do Sklářského Muzea Riedlova vila v Desné.

 

 

 

 

Tipy pro volný čas v Jizerských horách - přehledy

 

 

 

 

Všechna práva stránky Ubytování Jizerské hory - Romantický penzion v Albrechticích v Jizerských horách vyhrazena © Česká Pohoda - www.ceskapohoda.cz